آیا با انواع کیف پول چرم آشنایی دارید؟ چه میزان؟ از چه جنسی برای دوخت کیف پول چرم استفاده می شود؟ کدام یک بهتر است؟ همه چیز را درباره این محصول در اینجا بخوانید.

در این مقاله می خواهیم به طور اختصاصی پیرامون کیف پول چرم صحبت کنیم و صفر تا صد آن را بیان نماییم تا اطلاعات شما نسبت به این محصول کاربردی بالا رفته و در صورت نیاز به خرید، با اشراف کامل کیف پول چرم مناسب خود را تهیه نمایید.

کاربردی ترین کیف چرمی کوچک کدام است؟

بدون شک یکی از کاربردی ترین و ضروری ترین کیف های چرمی، کیف پول چرم می باشد که هم زنان و هم مردان حداقل یک مدل از نوع چرمی آن را دارا می باشند. لازم به ذکر است که هر چند کیف پول های نمدی و پارچه ای نیز در بازار فراوان دیده می شوند ولی باید بدانید که هیچ چیز به پای کیف پول چرم نمی رسد.

کیف پول چرم

اهمیت داشتن کیف پول چرم شیک

تصور کنید به همراه دوستان صمیمی و یا همکاران خود به رستورانی شیک و لاکچری می روید و به هنگام پرداخت صورت حساب، یک کیف پول کهنه از ریخت افتاده را از جیب خود بیرون می آورید. به نظر شما دوستان و همکاران تان با دیدن این صحنه چه فکری درباره شما می کنند؟ آیا ذهنیت مثبتی از شما در ذهن شان شکل می گیرد یا بالعکس؟ آیا تا کنون ثانیه ای به این موضوع فکر کرده اید؟ آیا نشنیده اید که می گویند ظاهر هر فرد نشانه شخصیت اوست؟ مگر ظاهر چیزی غیر از لباس و کفشی است که بر تن دارید و یا کیفی است که در دست می گیرید؟ بنابراین به ظاهر خود اهمیت دهید و در اولین فرصت مناسب سعی کنید یک کیف پول چرم شیک برای خود بخرید.

بهترین کیف پول چرم به لحاظ جنس

در اینکه بهترین کیف پول از لحاظ جنس، کیف پول چرمی است شکی وجود ندارد. اما کیف پول چرم را فارغ از زنانه یا مردانه بودنش می توان به دو دسته زیر تقسیم نمود:

 1. کیف پول چرم طبیعی (کیف پول چرم اصل)
 2. کیف پول چرم مصنوعی (کیف پول چرم صنعتی)

این دو با هم یکسری تفاوت ها دارند.

شاخصه های کیف پول چرم طبیعی

 • ماندگاری بالا به خاطر کیفیت ماده اولیه (چرم)
 • قیمت بالا متناسب با کیفیت چرم
 • شیک بودن کیف به دلیل مرغوبیت چرم

خرید کیف پول چرم طبیعی

شاخصه های کیف پول چرم مصنوعی

 • قیمت مناسب برای همه اقشار جامعه
 • کیفیت معمولی و متوسط
 • تنوع بالای رنگ، مدل و طرح

انواع کیف پول چرم

به دلیل وجود افرادی با سلیقه های مختلف، کیف پول چرم انواع گوناگونی دارد تا هر شخص بتواند در میان تنوع بالا، کیف پول چرم دلخواه خود را شناسایی کرده و خرید نماید. از انواع کیف پول های چرم متداول می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • کیف پول چرم جیبی
 • کیف پول چرم کتی
 • کیف پول چرم دو لت
 • کیف پول چرم سه لت

کیف پول چرم جیبی

در میان انواع کیف های چرمی مردانه، کوچکترین سایز و ابعاد به کیف پول چرم جیبی اختصاص دارد. معمولا کیف پول چرم جیبی یک مکان برای قرار دادن اسکناس و تعداد 2 الی 4 جای کارت اعتباری دارد. این کیف پول به دلیل آنکه در جیب شلوارهای مردانه قرار می گیرد بایستی حتما نازک و باریک بوده و حجیم نباشد.

خرید کیف پول چرمی مردانه

کیف پول چرم کتی

لفظ کیف پول چرم کتی معمولا برای کیف پول های مستطیل شکل مردانه بکار می رود و با نام کیف پول چرم پالتویی نیز شناخته می شود. اکثر کیف پول های کتی مردانه دو لت هستند و در قسمت داخلی خود تعداد نسبتا بالایی مکان برای قرار دادن کارت های اعتباری دارند. همانند کیف پول چرم جیبی، کیف پول چرم کتی نیز بایستی باریک و ظریف بوده و حتی الامکان بایستی از قرار دادن وسایل زیاد در آن خودداری کرد.

کیف پول چرم دولت

کسانی که به کیف های باریک علاقه مند اند معمولا به سراغ کیف پول چرم دولت می روند. این نوع از کیف های چرمی هم برای بانوان و هم برای آقایان قابل استفاده است و به اندازه کافی جا برای قرار دادن وجه نقد و کارت اعتباری در آن وجود دارد. فقط باید توجه نمود که کیف پول های چرم دو لت زنانه معمولا یک زیپ کوچک نیز دارند که می شود پول خرد، فلش و ملزومات کوچک را در داخل آن تعبیه نمود.

 

کیف پول چرم سه لت

اکثر بانوانی که می خواهند ملزومات زیادی را در داخل کیف پول شان قرار دهند و همه آنها را یکجا به همراه داشته باشند معمولا به سراغ انواع کیف پول چرم سه لت می روند. در داخل کیف پول های چرمی سه لت علاوه بر پول و کارت، موبایل و سایر اقلام نیز قابل تعبیه است و می شود از آن به عنوان یک کیف جادار یاد کرد. به طور کل می توان کیف پول چرم سه لت را محبوبترین کیف پول زنانه دانست که به طرق مختلف از طریق مراکز حقیقی و اینترنتی قابل خریداری می باشد.

چرم مناسب کیف پول کدام است

در رابطه با چرم مناسب کیف پول می توان گفت که با انواع چرم های طبیعی اعم از بزی، گاوی و شتری می شود کیف پول زنانه و مردانه را دوخت و هیچ محدودیتی در انتخاب نوع چرم وجود ندارد ولی چیزی که در بازار متداول و مرسوم است این است که اکثرا کیف پول های زنانه با چرم بزی و کیف پول های مردانه با چرم گاوی دوخته می شوند و یکسری از برندها هم هستند که با چرم های زیبای شتری کیف پول تولید می کنند که اتفاقا مورد استقبال مشتریان نیز قرار گرفته است.

خرید کیف پول با کیفیت

رنگ مناسب برای کیف پول چرم

رنگ کیف پول های چرمی مردانه معمولا رنگ های تیره و خنثی است درحالیکه برای زنان و بانوان هیچگونه محدودیتی به لحاظ رنگ کیف پول وجود ندارد.

یک نوع دسته بندی دیگر هم وجود دارد که در رنگ چرم تاثیرگذار است؛ کیف چرم دست دوز و کیف چرم چرخ دوز. به طور کلی کیف پول چرم دوخته شده با چرخ، تنوع رنگ چندان زیادی ندارد درحالیکه کیف های چرم دست دوز چون سفارشی دوخته می شوند از تنوع رنگی بالاتری برخوردار هستند. لذا اگر رنگ کیف پول برایتان مهم است این نکته را قبل از تهیه و خرید مد نظر داشته باشید.

منبع : irancaterpillar