سیاری از افراد تصور می‌کنند که سِت کیف و کفش به معنای یک کیف و کفش یک جنس، یک ‌رنگ و یک شکل است. اگرچه بسیاری از خانم‌ها و آقایان ترجیح می‌دهند کیف و کفش خود را به همان گونه کلاسیک در یک رنگ و جنس تهیه کنند، اما این روزها بسیاری از فشن بلاگرها، استایلیست‌ها و طراحان مد و فشن، ایده و ترکیب‌های جدید و به‌روزی معرفی کرده‌اند که در ادامه این مقاله بررسی می‌کنیم.

این مقاله تنها مناسب خانم‌ها خوش‌پوش و خوش سلیقه نیست و آقایان علاقه‌مند به استایل و فشن می‌توانند از نکات این مقاله نیز بهره‌مند شوند. در حقیقت این روزها دنیای مد و فشن در مسیری قرار دارد که همان مقدار که به پوشاک و استایل خانم‌ها توجه می‌شود، لباس و استایل آقایان نیز مورد توجه قرار می‌گیرد و دیگر طراحی لباس آقایان در حاشیه صنعت مد و فشن قرار ندارد.

 

چگونه کیف و کفش را سِت کنیم؟

چند سال اخیر بسیاری از خانم‌ها پیش از خرید کیف و کفش به این نکته توجه داشتند که حتما جنس، مدل و رنگ آن با یکدیگر همخوانی داشته باشد. از این رو خرید سِت کیف و کفش زنانه توجه بسیاری را به خود جلب می‌کرد. اما این روزها بسیاری از استایلیست‌هایی که در شبکه‌های مجازی حضور دارند، تمرکز ویژه‌ای در آزادی در انتخاب لباس دارند.

به بیان دیگر، به منظور زیبایی استایل‌تان، نیازی نیست که کیف و کفش یک رنگ، یک جنس و یک شکل داشته باشید. با کمی خلاقیت می‌توانید یک مدل کفش زنانه یا مردانه را با یک کیف متفاوت ترکیب کنید و استایل چشمگیر و متفاوتی داشته باشید. از این رو در ادامه مقاله به ۸ ایده چشمگیر سِت کیف و کفش مد روز می‌پردازیم.

۱- سِت کیف و کفش هم‌رنگ

ست کیف و کفش
ست کیف و کفش

یکی از کلاسیک‌ترین ست کیف و کفش آن است که هر دو را در یک طیف رنگی یا کاملا یک‌دست و هم‌رنگ انتخاب کنید. برای مثال بسیاری از آقایان می‌توانند در محیط کاری رسمی یک کیف چرم مشکی را به همراه کفش چرم مشکی مردانه سِت کنند. این استایل کلاسیک هرگز از دنیای مد و فشن خارج نخواهد شد و همچنان در گروه استایل‌های پرطرفدار و محبوب خواهد بود.

با این حال خانم‌ها می‌توانند با توجه به استایل خود، ست کیف و کفش هم‌رنگ خود را انتخاب کنند. برای مثال اگر به استایل مجلسی یا رسمی علاقه دارید، می‌‌توانید یک کفش پاشنه بلند چرم قهوه‌ای را با یک کیف چرم قهوه‌ای سِت کنید. همچنین در صورتی که به استایل کژوال یا غیررسمی علاقه دارید، می‌توانید یک کفش تخت زنانه مشکی یا سرمه‌ای با یک کیف دوشی زنانه مشکی یا سرمه‌ای سِت کنید.

۲- ست کیف و کفش سفید و مشکی

سفید و مشکی رنگ‌های کلاسیکی هستند که هرگز محبوبیت خود را از دست نخواهند داد. معمولا این رنگ‌ها در استایل رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال توصیه می‌کنیم به منظور زیباتر شدن استایل‌تان تمام لباس‌هایتان مشکی باشند و تنها از دو آیتم سفید استفاده کنید یا بالعکس تمام لباس‌هایتان سفید باشد و تنها از دو آیتم مشکی استفاده کنید.

برای مثال خانم‌ها می‌توانند لباس‌های یک‌دست مشکی به تن کنند و شال و کفش سفید به پا کنند یا لباس‌های یک‌دست سفید بپوشند و از کفش و کمربند مشکی یا اکسسوری‌های مشکی استفاده کنند. البته آقایان هم می‌توانند کفش سفید به پا کنند، اما توصیه می‌کنیم از کفش ورزشی سفید مردانه بهره‌مند شوید.

۳- ست کفش کتانی و کیف کمری

ست کیف و کفش کمری
ست کیف و کفش کمری

کیف کمری یکی از ترندهای پرطرفدار و متفاوت امسال است و خانم‌ها و آقایان جوانی که به استایل کژوال یا غیررسمی و اسپرت علاقه دارند، می‌توانند با کمک ست کفش کتانی و کیف کمری، استایل خود را متفاوت و چشمگیر کنند.

یکی از کفش‌هایی که این دو سال اخیر فروش فوق‌العاده‌ای در بازار داشت، کفش کتانی بزرگ یا به اصلاح Ugly Sneakers است. این مدل کفش کتانی، با دیگر کفش‌های ورزشی و اسپرت تفاوت قابل توجهی دارد. در طراحی این مدل کفش‌ها از نگین، پولک و رنگ‌های فسفری استفاده شده است. البته دختران جوان بیشتر به این مدل کتانی توجه نشان دادند. اگر به این مدل کفش کتانی علاقه دارید، می‌توانید آن را با کیف کمری فسفری یا هوگرامی ست کنید.

خرید آنلاین کیف زنانه

البته Ugly Sneakers تنها کفشی نیست که آن را با کیف کمری ست کنید. شما می‌توانید هر مدل کفش اسپرت زنانه یا مردانه را با کیف کمری خود ترکیب کنید. کیف کمری مناسب حمل وسایل کوچکی همچون تلفن همراه و کیف پول است که ظاهری جذاب و جوان پسند نیز دارد و یک هدیه به یادماندنی نیز خواهد بود.

۴- ست کفش اسپرت و کیف چرم

شاید این مورد کمی عجیب به نظر برسد. اما با ورود استایل خیابانی (Street Style) به دنیای مد و فشن، هر چیزی ممکن است! استایل خیابانی که می‌تواند آغاز آن از هفته مد و فشن لندن دانست، به فردگرایی وابسته است. به بیان دیگر این استایل به ترند یا مدی وابسته نیست و کاملا به خلاقیت، روحیه و سلیقه خودتان بستگی دارد. بسیاری از استایلیست‌ها آن را «هرچه که دوست داری بپوش» تعریف کرده‌اند.

از این رو ست کفش اسپرت و کیف چرم نه تنها عجیب به نظر نمی‌رسد، بلکه متفاوت است و با کمی خلاقیت جذاب و چشمگیر نیز خواهد بود. منظور از کفش اسپرت می‌تواند یک کفش ورزشی یا یک کفش اسپرت تخت باشد. کیف چرم نیز می‌تواند یک کیف دوشی کلاسیک زنانه یا یک کیف دوشی که به کیف پستچی معروف است، باشد. این ترکیب کژوال و رسمی به کمی خلاقیت نیاز دارد که می‌توانید آن را به استایل اسمارت کژوال نیز تبدیل کنید.

۵- ست کفش کتانی و کوله پشتی

از رایج‌ترین استایل دانشجویی و مدرسه می‌توان به ست کفش کتانی و کوله پشتی اشاره کرد. این ترکیب هرگز قدیمی نخواهد شد و هر سال جذابیت بیشتری به آن اضافه می‌شود. اگرچه دست شما در انتخاب لباس مدرسه بسته است، اما می‌توانید با یک خرید ست کفش و کوله پشتی، احساس خوشایندی داشته باشید.

یکی از نکاتی که کفش و کوله پشتی شما را چشمگیر می‌کند، استفاده از یک رنگ روشن، همچون قرمز، آبی یا زرد است. همچنین از استفاده از کفش کتانی و کوله پشتی طرح‌دار همچون خال‌خالی یا گلدار نترسید، چرا که استایل‌تان را متفاوت می‌کند. دانشجویان نیز می‌توانند از رنگ‌های مکمل یا تک رنگ برای کیف و کفش استفاده کنند و لباس‌های خود را با کیف و کفش‌شان سِت کنند.

۶- ست کیف و کفش چرم

ست کیف و کفش چرم
ست کیف و کفش چرم

افرادی که به استایل کلاسیک علاقه دارند، خرید ست کیف و کفش چرم یک انتخاب بی‌نظیر است. کیف و کفش چرم تنها برای استایل‌های رسمی و مجلسی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بلکه افرادی که به استایل کژوال علاقه دارند نیز می‌توانند از این ست کیف و کفش جذاب بهره‌مند شوند.

برای مثال بسیاری از برندها، کفش چرم اسپرت مردانه و زنانه را طراحی کرده‌اند که می‌تواند در چهار فصل سال از آن استفاده کرد. البته ناگفته نماند که بعضی از کفش‌های چرم تخت تنها مناسب فصل بهار و تابستان است و نمی‌توان آن‌ها را در فصل‌های سرد و بارانی استفاده کرد. در این صورت پیش از خرید کفش چرم اسپرت به این نکته نیز توجه کنید.

کیف چرم تنوع گسترده‌ای در طرح و رنگ دارد. یکی از مدل‌های کلاسیک و پرطرفدار آن، کیف چرم دوشی زنانه است که می‌توان آن را با کفش مجلسی زنانه ست کرد. اما این روزها کوله پشتی چرم یا کیف چرم دستی مردانه و زنانه نیز از محبوبیت بسیاری در میان استایل کژوال دوستان، برخوردار است که می‌توانید این مدل کیف‌های اسپرت را به همراه کفش اسپرت چرم ترکیب کنید.

۷- ست کیف و چرم جیر

جیر پس از چرم محبوبیت بسیاری در دنیای مد و فشن دارد. یکی از پرطرفدارترین مدل کفش جیر، کفش کالج مردانه یا زنانه است. این مدل کفش مناسب افرادی با استایل اسمارت کژوال است. در استایل اسمارت کژوال از لباس‌های نیمه رسمی استفاده می‌شود .

کیف جیر دستی، یکی از مدل‌ کیف‌های جذابی است که نه تنها خانم‌ها، بلکه بسیاری از آقایان علاقه‌مند به دنیای مد و فشن می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. ابعاد کیف دستی کوچک است و شما می‌توانید تنها وسایل ضروری و کوچک همچون تلفن همراه، کیف پول، کارت عابر بانک و کلید در آن قرار دهید. از ترکیب کفش کالج جیر و کیف دستی جیر می‌توانید در قرارهای نیمه‌رسمی یا مصاحبه‌های شغلی استفاده کنید.

۸- ست بوت و کیف مجلسی

ست کیف و بوت
ست کیف و بوت

در ابتدا باید بگوییم که این ایده ست کیف و کفش تنها مخصوص خانم‌ها نیست و آقایان نیز می‌توانند به نحوی از این ترکیب بهره‌مند شوند. خانم‌هایی که به استایل زمستانی مجلسی علاقه دارند، احتمالا توجه خاصی به بوت و نیم‌بوت زنانه مجلسی نشان می‌دهند. ست بوت و کیف مجلسی سال‌ها است که مورد استقبال خانم‌ها قرار گرفته است. کیف مجلسی می‌تواند یک کیف دوشی ساده یا یک کیف دستی مجلسی و کوچک باشد که حتی اندازه کوچک آن، توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند.

افرادی که به استایل کژوال و اسپرت علاقه دارند، می‌توانند از نیم‌بوت اسپرت زنانه و یک کیف کمری یا یک کیف دستی کوچک نیز استفاده کنند. آقایان نیز می‌توانند از یک نیم‌بوت مردانه و یک کیف دستی مردانه یا کیف دوشی یا همان کیف پستچی بهره‌مند شوند و استایل چشمگیر و متفاوتی داشته باشند.